Kışı Güzelleştiren Kazaklar

Kazaklar, bu sezon yine yalnızca koruyucu bir üst parça olmakla kalmadı! Dünyaca ünlü markalar kazak kreasyonlarıyla her yıl olduğu gibi 2023 kış sezonunda da işlevselliğe çarpıcı yorumlar katmayı başardı. Peki, bu sezon kazak seçimlerinizde sizin favori modelleriniz hangileri?

Sonbahar aylarından itibaren vitrinlerde yerini almaya başlayan yeni sezon kazak modelleri, kış modasının nabzını tutan stil unsurları arasında başı çekiyor. Bunda kazakların kışın en çok kullanılan parçalar olmasının payı kuşkusuz büyük. Ancak konu elbette mevsime uygunlukla sınırlı değil! Nitekim kazak modellerinin hem tek başına hem de diğer stil unsurlarıyla yarattığı etkileyici görünümler, tüm gözleri onların üzerine çevirmeye yetiyor.

Kazaklar, çoğunlukla zamansız tasarımlara sahip oluyor. Örneğin; iddialı stilini hiçbir zaman kaybetmeyen örgü kazaklar adını her sezona altın harflerle yazdırıyor. Kombin yapma kolaylığı sunan oversize kazaklar son yıllarda yükselişini durmaksızın sürdürürken, jakarlı kazaklar ise yıllara meydan okuyanlar arasında. E, tabii bir de baskılar ve desenler var! Kısacası bu konuda konuşulacaklar hiç de sınırlı değil. Peki, kazak modellerini şimdi daha yakından incelemeye ve sezonun öne çıkan tasarımlarını keşfetmeye hazır mısınız?

1. Kazak Kombininde Renk ve Model

Kışı Güzelleştiren Kazaklar
Kışı Güzelleştiren Kazaklar

Kazak modelleri her ne kadar sezondan sezona çeşitlense de -moda dünyasının geleneksel stil unsurları- olarak genellikle ortak belirli özellikler taşıyor. Söz konusu kazak kombinleri olduğunda ise göz önünde bulundurulması gereken iki büyük detay mevcut: Renk ve model. Renk seçimi, tüm giyim parçalarında olduğu gibi kazaklarda da kişiliğin ve genel stilin önemli bir yansıması oluyor. Üstelik kış sezonunun yıldızı olan kazaklar, moda sahnesindeki güçlü dönüşümle sadece koyu renklerin kullanıldığı sıcak tutan üst parçalar olmaktan çıkalı çok oldu!

Siyah, gri, lacivert ve hâkî gibi renklerin yanı sıra pembe, sarı, turuncu, yeşil, mor ve mavi gibi renkler de kazaklarda sıklıkla kullanılıyor. Tabii çizgili ve renk bloklu kazakları da unutmamak gerek! Renklerin yanı sıra modeller de stil konusunda büyük bir pay sahibi. Öyle ki her kazak modeli hemen hemen farklı bir stile hitap ediyor. Örneğin; boğazlı kazaklar çoğu zaman güçlü ve iddialı bir tarz ortaya koyuyor. Dar kesimli kazak modelleri sınırsız kombinleme imkanı sunarken, bol kesimli kazaklar son yılların moda dünyasında ilham veren stillerin odağına yerleşiyor.

2. En Güzel Kazak Modelleri

Soğuk kış günlerinde sımsıcak hissetmenin en zahmetsiz ve en şık yolunu sunan kazak çeşitleri, özellikle alt ve dış giyim ürünleri ile birbirinden çarpıcı stiller oluşturmayı sağlıyor. Kazak kombinlerin şıklık düzeyini elbette aksesuar ve ayakkabı seçimi de bir hayli etkiliyor. Öyleyse şimdi, göz alıcı tasarımlarıyla kış kombinlerinde fark yaratmanızı sağlayacak en güzel kazak modellerini keşfetme zamanı!

2.1. Işıltınızı Açığa Çıkarmak için: Parıltılı Kazak Modelleri

Kışı Güzelleştiren Kazaklar

2023 kış sezonunda öne çıkan kazak modellerinden olan parıltılı kazaklar, kış stiline iddialı ve capcanlı bir dokunuş yapıyor. Payet vb. ışıltı detayları ile zenginleştirilen bu kazak modelleri, geleneksel kazak stilinin ötesinde gösterişli bir tarz sunuyor. Hem gündüz hem gece etkinliklerinde kullanılmaya uygun olan parıltılı kazaklar, soğuk havalarda iddialı kombinler yaratabilmek için kişilere güçlü birer alternatif oluşturuyor.

2.2. Klasiklere Övgü: Örgü Kazak Modelleri

Kışı Güzelleştiren Kazaklar

Yıllara meydan okuyan tasarımlarıyla örgü kazak modelleri, kadın modasının yeri hiç sarsılmayan stil unsurları arasında. Tüm yaş grupları tarafından severek kullanılan bu kazak çeşitleri, her sene olduğu gibi bu kış sezonunda da şıklık yüzde dilimini kimseye kaptırmıyor. Örgü kazak modellerine eklenen nakış, baskı ve logo detayları, klasik stili modern dokunuşlarla taçlandırıyor.

2.3. Kış Stiline Güçlü Bir Dokunuş: Jakarlı Kazak Modelleri

Kışı Güzelleştiren Kazaklar

Pamuk, ipek ve keten gibi kumaşların karışımından elde edilen jakarlı kumaş, kazaklara dayanıklı bir doku kazandırıyor. Bu yönüyle uzun ömürlü bir kullanım olanağı sunan jakarlı kazak modelleri, baskı ve logo detaylarıyla zenginleştirilen tasarımlarıyla yediden 70’e herkesin favorisi olmayı başarıyor. Günlük stilde pek çok farklı şekilde kombinlenebilen jakarlı kazak çeşitleri, zıt kumaş ve tasarıma sahip alt giyim ürünleriyle etkileyici gece kombinleri oluşturmak için de ideal!

2.4. Cazibenin Anahtarı: Kesik Detaylı Kazak Modelleri

Soğuk havanın hakim olduğu kış günlerinde şık bir stil oluşturmanın zor olduğunu düşünüyorsanız, henüz kesik detaylı kazak modelleri ile tanışmamış olabilirsiniz. Omuz, göğüs, kol ve sırt bölgelerinde pencerelere sahip olan bu kazak modelleri, alışılmış kazak görünümünün aksine daha cazibeli bir stil sunuyor. Modern dekoltelere sahip olan kesik detaylı kazaklar, minimum çabayla iddialı kış kombinleri hazırlamayı sağlıyor. Üstelik bu kazak modelleri, aksesuar kullanımı için de son derece uygun alanlar sunuyor.

2.5. Asil Kombinlerin Yıldızı: Boğazlı Kazak Modelleri

Kışı Güzelleştiren Kazaklar

Kış stilinde asil bir görünüm yaratmak için boğazlı kazak modelleri en doğru alternatiflerden biri. Feminen tasarımı ile öne çıkan boğazlı kazak modelleri, soğuktan korunmanın da en şık yollarından birini sunuyor. Boğazlı kazaklar doğru alt giyim, dış giyim ve aksesuar seçimleriyle şıklığını ikiye katlıyor. Jean pantolon ve tayt modelleri ile günlük giyimde rahatlıkla kullanılabilen boğazlı kazaklar, derinin hakim olduğu alt giyim ürünleri ve tüvit eteklerle ise kusursuz gece kombinleri yaratıyor.

2.6. Her Kadının Vazgeçilmezi: Triko Kazak Modelleri

Kışı Güzelleştiren Kazaklar

En güzel kazak çeşitleri listesinde olmazsa olmaz bir yerde konumlanan triko kazaklar, tüm kadınların en sık kullandığı parçalardan biri desek yanılmış olmayız. Sonbaharda uzun kollu giyim ürünlerine yumuşak bir geçiş yapmayı sağlayan ince triko kazaklar, soğuğun arşa çıktığı kış aylarında yerini kalın alternatiflerine bırakıyor. Triko kazaklar hem farklı kumaştaki pantolon ve eteklerle hem de triko altlarla takım olarak eşleştirilebiliyor. Sizin seçiminiz hangisi?

Seçkin tasarımlarıyla ilham dolu kış kombinleri oluşturmayı sağlayan kazak modellerini Beymen’in kadın kazak kategorisinde bulabilirsiniz. Bu kışa şıklığınızla damga vurmak için daha fazla geç kalmayın!

 

Yorumlara kapalı

Menu